| Darie_Diana_2000 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de cainele meu. Am un catel care nu are purici, dar se scarpina in continuu. Are pe burta niste bubite mici, si nu stiu ce sa-i dau! Va rog frumos sa ma ajutati! DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Sa-i faci o baie, sa-l dai cu pudra pentru caini, sa-l piaptani(daca ii pica parul)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-i o baie cu sampon si clateste-l foarte-foarte bine. Posibil sa fie iritat de la o anume iarba, sau mancare.

| Darie_Diana_2000 explică (pentru Violleta2022):

Pai o sa-i fac dar plange incontinuu si ii cade si parul!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darie_Diana_2000):

In cazul asta poate fii ceva mai grav, posibil raie sau cine stie ce, du-l la medic si o sa aflii ce are!