| cipailina a întrebat:

Buna Buna! Perusa mea a facut un ou, si stiu ca pe perioada incubatiei are nevoie de mai multe sumplimente alimentare si alte nevoi. Care ar fi acelea? Ce ar fi necesar (si optional) sa i se ofere in aceasta perioada?

1 răspuns:
| Yusuke16 a răspuns:

Poi perusa trebuie sa fi facut oul intr-un cuib de placaj cu paie.

Poi alimentatia ei trebuie sa fie alcatuita din (in special in aceasta perioada):morcov; mei; patrunjel; ou cu morcov ras si biscuite simplu pisat.Se pune si un varf de cutit de samanta de machappy...

Fundabig grin