| Dan a întrebat:

Cati dintre voi ati facut provizii alimentare pentru o perioada mai lunga? Incercati sa va faceti provizii alimentare.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

De ce? Stii ceva ce noi nu stim? Eu am fost azi la cumparaturi; am cumparat cereale, lapte, fructe. Conserve nu prea cumpar decat daca am pofta de ceva anume si atunci, cel mult, un compot de fructe sau o conserva de porumb fiert.

4 răspunsuri:
| Dan explică:

(wave) eh vremea lui Ceasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea lui Ceasca faceam provizii. Azi prefer lucrurile proaspete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu traiesc in afara orasului si nu am posibilitatea sa ies pana la "colt" si sa-mi cumpara kilu de orez sau de zahar atunci cand imi lipseste dar nici nu fac provizii pentru saptamani.de exemplu azi mi-am dat seama ca am vreo 15 pungi de paste fainoase si nici o picatura de apa. dar nu, nu cumpar spècial pentru a -mi face provizii. poate as spune ca am borcanele de dulceata de capsune si caise, dar asta le-am facut din placere si nu pentru a avea provizii iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai facem... dar putine. fainoase. chestii de gen. Detergent, stuff...