| Fărcaş_Laura_1996 a întrebat:

Buna!
Cainele Shar pei poate fi tinut afara in curte(iarna)?

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Clar Nu. ei sunt catei cu parul scurt si datorita acestui lucru pierd mult mai multa caldura.Nu au corpul izolat de blana multa cum sunt ciobanestii si cei cu blana lunga si groasa.
Poate sa fie cea mai smechera cusca sau tarc si cu cele mai bune paie...ar putea sta afara doar daca cusca lui e prevazuta cu calorifer si usitalaughing

| AlyRafaello a răspuns:

Daca acest caine NU este de casa, poate, dar nu iti prea recomand, faci ce vrei.