| claraaa23 a întrebat:

:* As vrea sa imi cumpar un catelus Yorkshire Terrier dar parintii mei spun ca daca vreau un caine trebuie sa il tin in curte, ei nu sunt de acord sub nicio forma sa tinem cainele in casa. Cainele Yorkshire terrier trebuie tinut in casa? E bine daca il tin intr-o cusca, in curte (iar iarna sa il imbrac ca sa nu ii fie frig)? Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Shattered a răspuns:

Eu as opta pentru un caine care este rezistent la frig, gandeste-te ca iarna e grea pentru el...

| Lè_Adde_1992 a răspuns:

Nu are nimic daca il tii afara happy. Iarna il imbraci, rareori toamna si asa u are treaba. Atata timp cat este hranit si intretinut corespunzator nu are nimic.