| VladuT1337 a întrebat:

E greu de îngrijit cainele Shar Pei?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă și tu pe un forum dedicat, pe un grup de Facebook dedicat. Am auzit de rasă, am cautat pe google și văzut pe stradă mai demult această rasă. Însă nu știu mai multe informații.

| UnDiavol a răspuns:

Ce câine este ăla?

| VladuT1337 explică (pentru UnDiavol):

O rasă

| UnDiavol a răspuns (pentru VladuT1337):

E rasă ai?

| VladuT1337 explică (pentru UnDiavol):

Cam asa ceva

| UnDiavol a răspuns (pentru VladuT1337):

Ha ha ha ))))

| moonieeeee a răspuns:

Buna!

Supravegheați-vă cainele așa cum ați face cu un copil mic. Păstrați ușile închise, strangeti după dvs. și blocați camerele după cum este necesar. Acest lucru va scapa cainele de probleme și de obiectele pe care nu ar trebui să le pună în gură.
Periați blana după cum este necesar, cel puțin o data pe saptamana.
Cainii Shar Pei au, în general, dinți buni și îi puteți menține perfecti perându-i cel puțin de două ori pe săptămână!
Curatati urechile catelului săptămânal, precum ati face unui catelus.
Ridurile profunde trebuie curățate și uscate des pentru a preveni infecțiile.
Aceasta rasa a fost crescută pentru luptă și s-ar putea să nu se înțeleagă cu alți câini.
Poate fi sensibil la vremea caldă; evitați expunerea prelungită la soare și fiți foarte atenți la semnele de stres termic.
Mențineți dieta câinelui în mod consecvent și nu le oferiti mancare pe care o mananca oameni.
Hrăniți o dietă de înaltă calitate adecvată vârstei sale.
Faceti sport cu cainele dumneavoastra, insa nu exagerati la inceput. Nu este obisnuit!

Un caine de rasa Shar Pei este destul de pretentios. Mult noroc! happy