| manuelaaa a întrebat:

Intrebare : cam cat costa un caine de rasa Akita Inu?(fara microcip sau chestii de genu.doar cainele)Are cineva? Rezista iarna afara?(daca imi cumpar il voi tine intr-o cusca afara, la curte). funditeee:*

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Mai bine renunta la ideea asta. De ce? Pentru ca nu are rost sa dau 3-400 de euro pe un caine ca sa il chinui. Eu nu zic ca esti rea sau ceva de genu dar sa il tii afara pe frigstraight face. Nu conteaza ca are cusca dar tot ii e frig. Si presupun ca vrei sa l\o ti legat\a? Nu merita sdai 400 de euro pe un caine ca sa il chinui. Renunta la idee!

| Bondarel99 a răspuns:

Daca vrei sa-l tii iarna afara inchis intr-o cusca, ce rost are sa mai dai banii pe un caine de rasa? Mai ales ca pretul e in jur de 500 euro.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caine adevarat are nevoie de microcip,carnet de sanatate cu vaccinurile facute la zi si pedigree. Daca nu vrei,,chesti de genul'' o sa te trezesti cu un caine care nu e de rasa (mix),cu un caine bolnav, sau neavand microcip daca a fugit nu il mai gasesti.
Iti spun sincer, nu ai conditiile sa cresti un astfel de caine si nici bani sa-l achizitionezi e un caine japonez si sunt companioni in adevaratul sens al cuvantului nu simpli caini de curte.
Ca si ceilalti care ti-au dat sfaturi iti spun si eu, renunta la idee.
O sa il chinui nu ai banii, timpul si temperamentul pentru a dresa un caine.Pentru ca da, rasa e foarte temperamentala si cand se naste el crede ca e liderul haitei.
Intr-adevar sunt frumosi, dar imi dau seama ca esti un incepator si nu ai mai avut caine.Si majoritatea celor ca tine vor uncaine se bucura cateva zile apoi cred ca il pot arunca printre rafturile cu alte jucarii.Sau cand sunt mici la fel se joaca ii iubesc si cand sunt mari, il leaga cu lantul si pa.

| FlexiPlexi a răspuns:

Am vazut pe un site k se vinde cu 350 euro. Cainele rezista la frig deoarece are o blana dubla...nu are probleme cu frigu.nu te mai lua dupa toti noobii nu are nm daca il ti intr-o cusca atata timp cat il scoti sa-l plimbi.Dar fii atent k nu-i place singuratatea, se plictiseste foarte repede si daca nu are ce sa faca iti distruge tot prin curte big grin.Nu te mai lua dupa astia 2 k habar n-au ...eu nu stiu unde isi tin cainii daca iti spun tie k il chinui daca il ti in cusca rolling on the floor