| pitbull93 a întrebat:

care dintre acesti caini sunt mai costisitori la intretinere si de ce? doberman, amstaff, rottweiler, funda!

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Sunt cam la fel!
la amstaffi trebuie taiate urechile si nu prea se gasesc oameni care sa le taie egal ( in pllus cota destul)
toti is caini de paza si protectie deci au nevoie de aceleasi jucari si fac cam aceleasi pagube

| RoCSiiiiiiiii a răspuns:

Rottweiler, deoarece au nevoie de multe lecţii de dresaj pentru a nu fii agresivi, au nevoie de mult spaţiu, de multe jucării de ros pentru aşi intării dinţii si chiar botniţa şi lesa vor costa mult pentru ca vor trebui sa fie rezistente.La masivitatea si puterea unui Rottweiler.hee hee.

| pitbull93 explică (pentru RoCSiiiiiiiii):

Da stiu, dar eu ma refeream la mancare vaccinnuri.