| saluttpu123 a întrebat:

De ce se zice ca un kangal bate orice caine din toate luptele pe care le-am vazut nu am vazut un kangal sa se bata cu un rottweiler, doberman sau ciobanesc german.Credeti ca acesti caini l-ar bate?

7 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

De ce te intereseaza acest lucru?
Are vreo importanta cine bate si cine i-a bataie? Nu toti kangalii sunt agresivi, ci aia care sunt pusi de stapanii lor.

Răspuns utilizator avertizat
| KuryKaname a răspuns:

Pentru ca kangalul ajunge la 2 metri inaltime cand sta in 4 labe si de asta el are un avantaj in fata oricarui caine. il poate prinde de dupa gat si il rupe dar nu si in fata pittbulului pentru ca ala ridica oleaca capui si la prins de gatita si ia rupto in maxim 5 secunde intelegi?

| RafaielLaur a răspuns (pentru KuryKaname):

Nu bate pitbull să o crezi tu se știe că se luptă cu lupii și urșii kangalul, și așa că un pitbull ce este la el, l-ar ucide pe pitbull într-o secundă cu forța sa de mușcătură care este cu mult mai puternică decât cea a pitbulului cea de pitbull este cu mult mai slabă

| saluttpu123 explică:

Uitati aici un kangal cum se bate cu fiecare rasa in parte dar nu vad sa se bata cu un rottweiler de talie inalta sau doberman http://www.dailymotion.com/......th_animals