| anonim_4396 a întrebat:

care dintre bichon, pincher pitic si yorshike terrier va place mai mult? Si de ce?

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Yorkshire terrier- şi nu pentru că au devenit o modă, sunt inteligenţi, simpatici, drăgălaşi, amuzanţi ca nişte jucării vii

| คиค a răspuns:

Eu personal sunt innebunita dupa caniche dar inspecial ador bichonii frise.
De ce?
Pentru ca sunt mici, tare frumosi in special cand sunt mici, isi iubesc enorm de mult stapanul, si pedeasupra sunt ideali pentru apartamente, deoarece nu naparlesc, si sunt foarte inteligenti, mainierati, intelegandu-se excelent cu copii.
Pentru a te lamurii te rog sa urmaresti acest video minunat:
http://www.youtube.com/watch?v=icf6q5kj5Mw
sau acesta:
http://www.youtube.com/watch?v=miPpklo6z80&feature=related

Dupa ce le urmaresti, te rog sa-mi spui cum ti-se par;).

| Irina a răspuns:

Yorkshire cu siguranta, imi doresc unul de ceva timp. Sunt niste filmulete pe youtube cu un nazdravan din asta mic, innebunesti cand il vezi. Ca sa te convingi:)
http://www.youtube.com/watch?v=lSS21mhLv1M

| M.madallina a răspuns:

Si yorkshire terrier si bichon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti dar in special yorki:X abia astept sa-mi iau unulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pincher pitic -are un caracter puternic, e ferm, uneori incapatanat dar pentru ca e ff mic asta il face nostim, amuzant, aproape ca nu-l poti lua in serios; eu am unul, s-au facut 6 ani de cand e in familia noastra, s-a dovedit curajos de cele mai multe ori, nu-mi amintesc sa se fi imbolnavit dar am fost drastici cu regimul alimentar. Cel mai tare la el e faptul ca si acum, la 6 ani, se joaca la fel ca atunci cand era pui:are jucariile lui, ii place sa ne mai fure cate un obiect de-al nostru, stie sa ne caute cand ne ascundem, se lupta pentru. pernutele lui si are muschi f adaptati, pe cat e de mic a invatat sa traga trotinetele copiilor mei, stie sa sara de la piciorul patului unde este el pana la clanta pe care a invatat cu usurinta s-o deschida iar cand iesim in natura sapa cu labele din fata cu o viteza incredibila si alearga ore intregi fara sa oboseasca prea tare.Noi sa ne tinem dupa el. Faptul ca are blana f scurta si lucioasa ne-a ajutat de fiecare data sa descoperim la timp cand a adunat cate o capusa din iarba.La fel si cu puricii de la alte animale, i-am obsevat in secunda 2 tocmai pentru ca are blanita f scurta.Latra cam mult si are o voce puternica, daca n-as sti cat e de mic as zice ca e ditamai fiara in dosul usii.Recunoaste pasii postasului pe care nu-l sufera si nu-l latra niciodata pe baiatul cu pizza.De ce oare?