| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce ati alege intre:chihuahua, pincher pitic, bichon maltez sau yorshike terrier? Si stiti ca la bichoni parul de la ochii de inroseste dar am vazut o fata ce are bichon maltez si nu e rosu la ochii...nu stiu ce sa fac si va rog daca stiti cate ceva despre aceste rase de caini...mersi mult

8 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Chihuahua e cam urat, iar pincherul pitic e absolut hidos; parerea mea. Nu pot sa aleg intre bichonul maltez si yorkshire terrier, sunt atat de draguti! Daca iti cumperi, vezi si tu care e mai frumos in realitate. Succes!

| Anda_5897 a răspuns:

Eu mi-as lua bichon maltezhappy. e foarte dulce.

| deeajustinx a răspuns:

Mie imi place mult yorkshire terier`ii :X
Bichonii sunt foarteee draguti. Am uu bichon baietel pe nume Athos si e foarte scump si jucaus numai ca roade cam mult laughing
Pincher piticul e foarte dragalas.Cum altfel ar putea fi un exemplar din aceasta superba rasa, daca nu ager, vioi, mereu atent la tot ceea ce se intampla in jurul sau, energic, inteligent, sobru, curajos si nu in ultimul rand extrem de loial stapanului sau. Iar Chihuahua e o bijuterie de catel, imi place pentru ca e mic. Prietena mea are unul si e foarte frumos. Mie imi plac mai ales cei cu alb si negru.

In conculuzie toti sunt frumosi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pincher pitic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un pincher pitit c si nu ma pot desparti de 2 sec de el... il ador, si el pe mine, big grin are si propria lui garderoba cu haine si bijuterii... e o splendoare eu am cel negru cu pete maro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un pincher pitic femela care din punctul meu de vedere este rasa ideala pentru apartament. Singura parte mai putin buna sa spun asa este faptul ca sunt sensibili la frig probabil mai mult decat celelalte rase enumerate mai sus. Daca ar fi sa iau un alt caine categoric tot pincher pitic as lua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ancutza: daca Pischer-ul pitic este hidos atunci tu clar te tragi dintr-o maimuta cu curul bej! Cum mama ma-si sa spui ca acest caine este hidos? ...macar ai vazut vreunul? Eu nu cred!

| fluturasul a răspuns:

Eu am Yorksire terrier si e o splendoare nu il am de mult timp dar tot ce pot sa iti spun despre el este ca este foarte sensibil si se ataseaza foarte intens de stapna este un pic bolnavicios si necesita ingijire destul de amanuntita pe alocuri si mai stiu ca fetele din rasa asta sunt destul de rare