| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de deparazitare pentru caini? Zgarda sau pipetele? Puteti sa imi recomandati cateva astfel de produse eficiente? Cainele meu are 10 kg si sta mult prin curte.

Răspuns Câştigător
| wpAbby a răspuns:

Eu ii dau cainelui meu o pastiluta lunar pentru deparazitare internă / externă, stau la casa si cand iese prin curte se mai pun niste capuse pe el dar nu il musca, își face efectul bine. Nu e nici scumpa, în jur de 20 lei la mine in oras. Zgarda aceea nu mi se pare foarte eficienta si cu pipetele nu am incercat. Te salut!

3 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Buna cred ca ambele sunt eficiente, din cate stiu parintii mei folosesc partea cu pipetele si cred ca functioneaza happy!

| anonim_4396 explică (pentru Justme79):

Poti sa imi zici firma?

| Diana1306 a răspuns:

Buna! Eu imi deparazitez cainele folosind o pastila la 2 luni. Aceasta metoda mi se pare mult mai eficienta si este recomandata si de medicii veterinari. Pentru a accesa mai multe produse dar si pentru a afla detalii despre aceste produse, iti las un site:
https://www.gardianul.ro/animale/deparazitare-interna-externa-caini/