| sergiu48 a întrebat:

Cat traiesc iepurii cap de leu (ani)? Si daca se mananca sau la ce varsta se taie pentru hrana sau ceva de genul? La ce varsta se reproduc?

Răspuns Câştigător
| YoYoIonut a răspuns:

Cum mama naibi sa tai un iepure cap de leu?
Traiesc pana la varsta 8-9 ani reproductia o incep pe la 8 luni.
Crede-ma sunt specialist am 100 de iepuri de diverse rasewinking

| sergiu48 explică (pentru YoYoIonut):

Si nu pot fi mancatI? Oricum nu sunt de acord cu asta. Este doar pentru informare pentru ca sunt nou in acest domeniu. Deci?

| YoYoIonut a răspuns (pentru sergiu48):

NUUU sa nu faci prostia asta.
1)E pacat de ei ca-s frumosi.
2)Nu sunt buni, iepurii cap de leu sunt pentru compania sau asa ceva, oricum sa nu-i tai nu te lua dupa nimeni.BAFTA!

| sergiu48 explică (pentru YoYoIonut):

Mds. Dar care rasa e buna de mancat. De ex vreau sa-mi iau belgian urias si fluture german... aia is bunci de mancat?

| YoYoIonut a răspuns (pentru sergiu48):

Belgianu daaaaaaa! Cel mai bun.Am 40 de belgieni da.Sunt cei mai buni dupa parerea mea. Fluturasul german......am doar doua perechi si eu nu-i tai pentru ca am putini si pentru ca sunt foarte frumosi.
Ca gust sunt buni, daca te lasa inima ii poti taia.De doua ori am mancat.
Deci amandoua rase sunt bune.Dar belgieni THE BEST.
funda?big grin

| Robertleo a răspuns (pentru YoYoIonut):

Salut, Iepurii cap de leu se împrietenesc usor cu alte rase sau nu-i acceptă?

7 răspunsuri:
| DanielDaniel13 a răspuns:

Iepurii traiesc maximn 10 ani, pentru hrana se pot taia de la varsta de 8 luni si reproductia o incep pe la 7 luni

| Qu_Pulpu_1978 a răspuns:

A un iepure Angora cap de leu mascul in vârsta de 7 luni. Pe care doresc sa ii donez. Cine e interesat sa lase un email sau un telefon