| AnnaAp a întrebat:

Buna!
Catelusa mea a nascut ieri si nu manananca si nu bea apa. Este normal comportamentul ei? si ce pot sa ii dau sa manance ca sa ii placa? Ce bobite trebuie sa-i cumpar pentru aceasta perioada?

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

Daca de abia a nascut e normal sa nu manance si a mea a facut la fel.

Incerca sa ii dai conserve sau sa ii faci mancare gatita in casa, sa ii dai mnacarea ei preferata, sau bisucti pentru caini

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Ar trebui sa manance ca sa aiba lapte pentru catei. Daca refuza si maine, suna un veterinar, poate are ceva probleme interne si risti sa o pierzi.Ideal ar fi sa-i dai mancare cat mai moale, poti sa-i iei si cateva plicuri de carnita cu sos, poate o vei determina sa manance.

| marktheshark a răspuns:

Probabil se simte mai rau dupa eveniment, daca nu ai trece curand va trebui consultata de un medic veterinar

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Încearcă să îi dai ceva uşor,prima dată. dacă răscoleşti prin frigider sigur găseşti ceva şi pentru ea. apoi, dacă vezi că îşi revine, îi poţi schimba mâncarea. cumpără de la altă firmă, sau alt gen de mâncare. însă dacă se simte tot aşa, ar fi bine s-o consulte un veterinar.
Baftă!