| AnnaBebitza a întrebat:

Buna,
catelusa mea nu poate naste, mi e frica sa nu fi murit cateii in ea ce pot sa ii fac? sad mai traieste pana maine pana sun un veterinar? e maidaneza, sta la curte in coliba

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Din pacate nimeni nu stie daca o sa mao traiasca sau nu.
Dar a mai fatat pana acum? A intrat in travaliu? Sau are doar contractii?
De obicei contractiile destul de mult, in jur de 4-5 ore.

| AnnaBebitza explică (pentru LaLaura):

Aha...eu astazi am vazut, ieri nu avea nimic, nu mananca, i-am dus niste ceai caldut fara zahar si tot nu vrea..am chemat-o afara din coliba sa ii pun o patura ca ma gandeam ca ii e frig, si nu mai vrea sa intre, am invelit- o afara, oare sa o iau usor in brate sa o pun in coliba? a mai fatat dar acum multi ani

| AnnaBebitza explică (pentru LaLaura):

Am vazut ca era de sange putin, si se lingea saraca, cred ca e in travaliu

| LaLaura a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Pai, poti sa o pui inapoi in coliba, undeva la adapost si cu patura, daca pana maine dimineata nu fata, te duci cu ea la un veterinar.

| LaLaura a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Da, cred ca e pe punctul de a fata.
Doar ca nu prea e normal sangele, un pic de sange vine odata cu placenta, adica cu puiul nou nascut.

| AnnaBebitza explică (pentru LaLaura):

Cine stie sad astazi la ora 13 cand am fost sa ii duc mancare avea un pic de sange, acum e vioaie dar geme asa ca si cum ar vrea sa impinga..multumesc pentru raspuns.

| LaLaura a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Nu ai pentru ce, sper sa fie totul bine

| Kriss96 a răspuns:

De ce sa suni maine? Daca nu poate naste exista riscul de a muri chiar catelusa! Iti dai seama prin ce chinuri trece? Pune mana pe telefon si suna acum! Asta e urgenta! Orice medic veterinar care se respecta va veni de urgenta sa te ajute! De ce isi iau oamenii animale daca nu stiu sa aiba grija de ele?