| Ingeras19 a întrebat:

Heey! Am un bichon (fetita), are 9 luni si este in calduri, maine ma duc cu mama la un om care are un baietel sa se cunoasca ( cateii). Catelusa prietenei mele a murit cand era sa fete si mi-e frica sa nu se intemple la fel su cu a mea. Intrebarea mea este daca pot sa o dau de acum si daca nu este prea mica? (mentionez faptul ca este prima oara ).
Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Pintoiu_Valentina_1998 a răspuns:

Poti sa o dai si acum, dar trebuie sa ai de 10 ori mai multa grija da ea. Apa si mancarea sa nu lipseasca de la ea, sa nu o lasi in frig, sa o plimbi(ai mare grija la ceilalti caini de pe drum) sa nu o fortezi sa mearga prea mult...
Nu vad de ce ar fi probleme.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai astepta inca vreo 2-3 luni ca nu-i nici o gfaba, nu? Dar daca totusi decizi sa faci asta acum, cum a mai zis si Valentina, trebuie sa ai de 10 ori mai grija de ea. Te pup, succes si sanatate catelusei big grin

| Lindoro a răspuns:

Daca si astea sunt probleme...lasa timpul sa curga si totul va veni de la sine.

| Andrieș_Anca_2001 a răspuns:

Dupa parerea mea, este prea micuta. Ar trebui sa aiba cel putin un an... poate chiar mai mult.