| pinky_2278 a întrebat:

Ce as putea face cand ma plictisesc sau sunt trista? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Allkin a răspuns:

Buna.Doar ca idei daca este frumos afara poti iesi sa te plimbi prin parc cu cativa prieteni sau sa practici un sport.E mult pana incepi ca apoi nu sti cum trece timpul. Daca dispui de un cinema in oras poti sa mergi la un film de preferat comedie pentru ca genul asta de filme te distreaza cand esti plictisit. Daca nu dispui de cinema poti chema un prieten sau mai multi la tine sa urmariti un film impreuna.Deasemenea poti apela si la PC, sa te joci sau sa barfesti pe mess cu prieteni/prietene.
In conculzie incearca sa nu ramai singur pentru ca asta iti determina plictiseala. Fetele de obicei gasesc imediat o prietena cu care sa se intalneasca si sa se distreze.Bafta!

12 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Pai... ai putea sa te uiti pe youtube la clipuri haioase cu animale cu bebelusi sau orice vrei, sa te implici la scoala in activitatiextrascolare ( cor, teatru, sport), poti practica un sport, iti poti lua un animalut pentru ca implica multa responsabilitate si iti va ocupa destul timp plus ca un animalut mereu te va face sa razi, sau ca o ultima idee sa intrii pe calculator sa te joci, sa asculti muzica, sa raspunzi la intrebari pe TPU si alte chestii din astea.
Daca te intristezi brusc inseamna ca tu ai decaderi emotionale bruste adica depresii in care tu intrii si din care iesi pur si simplu. Daca nu va merge nici cu ocuparea timpului incearca sa gasesti cauza care te face sa te intritezi ( iar daca e nevoie apeleaza la ajutorul unui psihiatru, sa stii ca daca mergi la pshiatru nu inseamna ca esti nebuna. Acest tip de doctori ne se ocupa doar cu nebuni, iar in plus ei trateaza oamenii cu probleme emotionale si tu ai o astfel de problema).
Succes!

| Karinakari99 a răspuns:

Raspunde la intrebari pe TPU.

| onasis1961 a răspuns:

Vezi un film de comedie bun!

| mariaWoW a răspuns:

Daca te plictisesti poti sa mai iesi prin oras, eu merg la cumparaturi si iau aproape tot magazinul dupa mine laughingSi cand esti trista poti sa te inveselesti cu prieteni la vorba...

| summertime a răspuns:

Asculta muzica,vorbeste cu prietenii,canta,danseaza,joaca jocuri de pe net, intra pe TPU, citeste glume. Sper ca te-am ajutat.

| Bylok a răspuns:

Daca e frumos afara plimba-te prin parc
Mergi cu prietenii la un film
Viziteaza-ti prietenii
Uita-te la filme romantice
Citeste o carte
Asculta muzica la maxim
TRAIESTE-TI VIATA!

| LoOvE a răspuns:

Intra pe TPU. sau ai mai putea sa te uiti la stiri. gasesti un joc fain, conquistador. asculti muzica. vorbesti pe mess

Citeste ceva folositor:
http://www.w3schools.com/

Uie aici cateva chestii hazlii:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

sau daca 5 ron vino in Bucuresti la:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=1

| candygirl a răspuns:

Eu cand ma plictisesc ascult muzica si cant, citesc sau desenez. si cand sunt trista, dorm sau alerg laughing.

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Poti sa citesti o carte, sa te uiti la un film, sa iesi cu prietenii, sa cauti pe internet ceva ce ti-ar placea.

| yanageo a răspuns:

Exista niste teste pe clopotel.ro sper sa te ajute. pup

| Antyss08 a răspuns:

Excursii,discoteca,sex etc...

| selym a răspuns:

Citesti o carte,sau te uiti la filme,uite iti recomand niste filme:twillight,saga amurg,eclipse,the last song, singur acasa 1, 2, 3.Asculti muzica, te plimbi, etc. Sper ca ti-am fost de folos.Succes!