| Bianca2131 a întrebat:

Buna,ce mancare trebuie sa-i dau pisicii mele ca sa fie sanatoasa? eu ii dau mancare gatita....cred ca prin noiembrie ma mai duc sa iau mancare pentru pisicul meu.Ar trebui sa-i iau uscata sau umeda? eu am vrut sa iau amandoua! mai am o intrebare:Ar trebui ca mancarea sa fie din gama wiskas sau kitekat?
VA ROG! va rog dati-mi raspunsuri pana in noiembrie insa acum e cel mai bine! spuneti parerea!

2 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Veterinarul te poate sfatui cel mai bine care e mancarea potrivita pentru el. De la cabinetele veterinare poti cumpara si alte marci pe care nu le gasesti in supermarket, de exemplu, care sunt mai bune decat Whiskas.
Atentie la mancarea gatita, ar trebui sa fie putin grasa si foarte proaspata. Ai putea sa ii dai piept de pui la gratar, dar doar atat nu e suficient. Meniul ideal pentru o pisica e o combinatie de mancare uscata si umeda, servita dupa un orar strict. Daca pisica ta nu iese afara sau face foarte multa miscare, asta o sa te ajute sa ii tii greutatea sub control.

| Bianca2131 explică:

Stiu..eu am mai luat wiskas si i-a placut..atunci i-am luat si mancare uscatta