| andreeam0102 a întrebat:

Locuiesc la casa si vreau niste sfaturi pentru puiutii mei de pisica pa care i-am gasit acum 2 saptamani [tineti cont ca nu am mai avut pisici pana acum si le tin afara]:

1:Mancarea-folosesc mancare de la Lidl Coshida[uscata&umeda], e ok?
2:Adapostul: le-am facut un fel de casuta cu o usa ca la un dulap...stau acolo in special, dar am observat ca le e frig[au o patura inauntru], ce sa fac sa le mai incalzezc mai ales acum cand vine iarna?
3:Jucariile: Se joaca cu orice se misca, frunze, fire de iarba. Ce ziceti, sa le iau si jucarii pentru pisici?
4: Baia/curatarea: Sunt perii pentru pisici? Daca da, spuneti-mi cum ar trebui sa arate una pentru pui. Daca stau afara, de cate ori pe an trebuie sa le fac baie, sau trebuie?

P.s: Pisicile au 3-4 luni si sunt gemene.Nu am gasit varianta Hobies & pets.

Răspuns Câştigător
| andreeakitty a răspuns:

Desiur. Si ele sunt ca si cainii : au nevoie de mancare, adapost calduros si jucarii. Trebuie sa ai grija de ei pentru ca sunt mici. Un sfat : Adapostul lor trebuie sa fie unul mai calduros. Pentru ca ele sunt micute si le e frig. Nu trebuie sa le faci baie pentru ca ele, cu timpul se vor spala singure.