| ReeBii a întrebat:

Cei care au caini de vanzare, rasa Bichon - Maltez
- Havanez
- Frise,
Shih-tzu,Pechinez,YorkShire, Beagle sau orice rasa pitica, femele ii rog sa ma contacteza.Stau in Dragasani, judetul Valcea.Pot veni in Bucuresti, Valcea, Slatina. FUNDA!

4 răspunsuri:
| FulgerMQ a răspuns:

Asta nu e site de vanzari/cumparari

| ligiligi a răspuns (pentru FulgerMQ):

Nu scrie nicaieri ca nu este happy.

| ReeBii explică (pentru FulgerMQ):

Si? Nu trebuie sa scrie!

| RedNose a răspuns:

Te sfatuiesc sa cumperi de la o canisa fci(federatia chinologica internationala) si care nu cresc mai mult de 2-3 rase puiul fiindca stii ca este 100% de rasa si sanatos(cainii din canise folositi la monta li se fac teste pentru a nu trasmite boli genetice). Nu te va contacta nimeni pe tine fiindca e interesul tau sa-ti cauti caine si sa-ti cumperi nu vanzatorul vine si cauta clientul.
Cauta pe net canise ce cred rasa pe care o doresti, sigur vei gasi. Pretul unui caine cu pedigree (dovada ce arata ca e 100% de rasa) este in jur de 200e, poate incepe si de la 150e. Daca nu ai bani sa cumperi un caine de rasa ma gandesc ce o sa faci daca, doamne fereste, cainele se imbolnaveste si necesita sa fie operat ce vei face? Daca deocamdata nu-ti permiti sa dai atatia bani atunci cel mai bine adopta unul, sunt foarte multi caini de talie mica in adaposturi care au nevoie de un stapan.