| tesss a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi ia un caine? va rog ajutati-ma dau funda

Răspuns Câştigător
| yana_9783 a răspuns:

Eu cand mi-am dorit caine... primul lucru: l-am cumparat, al 2 - lea: l-am adus acasa si le-am zis parintilor ca e al unei prietene care a plecat din oras putin si am eu grija de el. Iar dupa doua saptamani s-au prins de inselatoria mea...dar se obisnuisera si ei cu el.

2 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii responsabil si disciplinat. De abia dupa ce indeplinesti acest aspect, gandeste-te la un caine. Deci, in primul si in primul rand dovedeste-le parintilor tai ca esti responsabil si matur. De abia apoi cere-le sa iti ia un caine, vorbind cu ei ferm si cu calm, argumentandu-ti dorinta si faptul ca vei stii sa ai grija de el, etc (lucru care ar trebui sa rezulte si din comportamentul tau).

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Ii rogi frumos apoi niste lacrimi si poate asa li se face mila de tinehee hee