| OanaGY a întrebat:

Vreau mai multe raspunsuri va rog... cum imi conving parintii sa imi ia un caine? Va rog ajutati-ma! Si cat mai repede daca se poate!

Răspuns Câştigător
| EzoPunctt20 a răspuns:

Salut! Un caine reprezinta o responsabilitate foarte mare. Este totusi un sufletel care are nevoie de timp in primul rand. Nu este usor sa cresti un caine, va trebui scos la plimbare in fiecare zi, de preferat de 2 ori pe zi, va trebui sa ii cumperi mancare in functie de nevoi si rasa etc. Daca vrei un caine trebuie sa iti asumi responsabilitatea. Deci, in cazul in care stai la bloc va fi mai greu sa ii convingi deoarece cainelui ii trebuie si spatiu, si cum am mai zis de altfel va trebui scos afara. In cazul in care stai la casa, mentioneaza acest lucru atunci cand vei discuta cu ei despre asta. Spune-le ca esti gata sa iti asumi responsabilitatea, ca ii vei oferi toata dragostea, il vei scoate la plimbare si te vei juca cu el. De asemenea, va fi un argument bun sa le spui ca ii vei cumpara din banii TAI mancare(insa, asta doar daca ai posibilitatea) s.a.m.d. Este vorba despre asumarea responsabilitatii!
Sper ca te-am ajutat! happy

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vorbesti deschis cu ei si incerci sa le demonstrezi cat de mult iti doresti un catelushappyDaca nu iti iese din prima, insista ceva mai mult, sigur vor ceda pana la urma!

| OanaGY explică (pentru ROB3RT89):

Le-am batut apropouri 1 luna in treaga. am vorbit cu ei, sunt de neurnit, nu mai vor mizerie in casa, etc. crying

| ROB3RT89 a răspuns (pentru OanaGY):

Asta e, imi pare rau pentru tine! Poate pe viitor si vor schimba parerea si vei avea si un catelushappy

| 20thoughts a răspuns:

Pai nu mai vorbesti cu ei sau strangi banii tai vezi cat sunt si iti iei singura un caine (daca te lasa normal) sau roaga-i frumos tare daca nu spune-le ca faci orice numai ca sa iti ia. Funda?

| SweetSecrets a răspuns:

-Inveti sa fi mai responsabila
-O gura de aer curat in fiecare zi iti face foarte bine:X
-Mereu ti-au fost dragi cainii
-Daca e vreo problema cu banii mai pui si tu din economiile tale
-Faci fata asta puppy dog eyes si le promiti ca vei avea note foarte mari la scoala
Funditapuppy dog eyes?

| adutzz a răspuns:

Salut. in primul rand va permiteti un caine?, in cazul in care nu va permiteti tu poti sa stai si in cap, oricum nu-l vei primi. dar in cazul in care va permiteti poti sa arati parintilor tai ca esti o persoana responsabila care ar fi in stare sa se ocupoe de un caine. dati mai mult silinta la scoala, sau la diferite cursuri, incearca sa te certi si sa comentezi parintilor tai cat mai putin, sa nu ii enervezi si sa se supere pe tine.nu uita ca daca te vei certa cu ei pe tema asta nu vei avea de castigat, doar ii vei supara. trebuie sa ii convingi cu frumosul, pentru ca daca ei vor fi suparati pe tine, sigur nu iti vor mai lua nimic. multa bafta.

| DiaElla24 a răspuns:

Arata.le ca esti responsabil si "capabil". insa este o responsabilitate foarte mare! mergi la un vecin un/o prieten/prietena si stai cu un patruped...