| BubuuLinna a întrebat:

cum iti convingi tatal sa-ti ia un caine! mama e de acord dar tata nu vrea sa'mi ia si atat am insistat si nu vrea crying ce sa fac?

pot sa iau fara sa stie el?
si poate atunci nu are ce face sau stiu eu crying

6 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna bubuuliina,
Poate parintii tai nu vor sa iti ia catel dintr-un motiv. Gandeste-te, poate a fost un lucru, unul marunt, poate au luat pesti si tu ai promis ca o sa ai grija de ei si dupa 2 luni parintii tai au trebuit sa se ocupe de pestisori.
Ai putea sa vorbesti cu ei si sa le spui ca esti responsabila. Site-ul http://www.adoptiicaini.ro/, prin contact, ofera posibilitatea de a adopta un catel (maidanez) pentru 1-2 saptamani pana ii gasesc si lor un loc inapoi in adapost. Poti sa ti un catel pentru cateva saptamani, sa demostrezi ca esti responsabila si ca intr-adevar ai grija de respectivul catel si poate parintii tai o sa se razgandeasca.
Pa, pa

| mgtow a răspuns:

Chiar daca nu afla la inceput se va prinde de prezenta cainelui mai tarziu.

| oz a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti iei caine fara acordul lui.Acum,tu ii cunosti caracterul,stii ce poate face si ce nu(poti sa il pui in fata faptului implinit,dar sper sa nu ajunga bietul caine p'afara). Incearca sa il convingi(argumente cum ca tu o sa ai grija de el,nu o sa strice, nu o sa faca galgaie) si arata-i cativa din astia mai dragalasi si mici, cine stie, poate il inmoi.

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Aceasi problema am si eu.am incercat in toate modurile i-am zis ca plec de acasa ...si a zis ca tot nu imi ia.

| Lovely_6403 a răspuns:

Buna! Trebuie sa demonstrezi ca esti intr-adevar responsabila. O idee ar fi sa iei un pui de maidanez de pe afara si sa-l tii 2-3 zile in casa ( genial ar fi daca ar fi si ranit ). L-ai ingriji, i-ai da de mancare, te-ai juca cu el... Si la sfarsit parintii tai vor vedea ca chiar esti responsabila. Si cine stie...

Sper ca ti-am fost de ajutor. BYE!

| IgnoreMe a răspuns:

Fa-ti un prieten urat cu spume care sa aiba un caine, ii prezinti pe amandoi la taica-tu si-i explici ca pentru caine esti in stare sa stai cu uratul ala. Ba chiar, te bate gandul si de un manage-a-trois. Atunci, cu siguranta o sa-ti cumpere o catea. Oricum e in avantajul tau, daca nu o sa aveti ciclu deodata, faci economie si la bani, folositi acelasi tampon.winking