| smile20000 a întrebat:

Cum pot deosebi o femela hamster pitic de unul mascul?

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poi te uiti sub coada si daca are 2 bilute inseamna ca e baiat daca nu inseamna ca e fata. E foarte usor. Nu inteleg ce mare chestie e straight face

| MeGustaaaaa a răspuns:

Am hamsteri si ma pricep.La mascul este funduletul si un fel de mov intre fundulet si putulica.Masculiilor le mai atarna fundul, adica cand merg au un fund mare. Femelele au funduletul si in loc de movul de la masculi au doar puta...Sa nu folosesc cuvintele PI%#@ SI P*#%@& am folosit cele de mai sus.Crede-ma, am doi hamsteri pitici si eu ii deosebesc mereu.

| AnkuEmil a răspuns:

Pai la hamster nu ma pricep prea bine... dar la porcusorii de guineea mmasculii au fundul in forma de i, iar femelele in forma de y

| alinutzy19 a răspuns:

Masculii au ''oua'' adica acolo in zona sunt doua oute [partile mai umflate si la femela nu.