| Bidenci_Sorin_1993 a întrebat:

dau funda urgent!
azi dimineata am fost la porcusori mei de guineea si am vazut ca unul din ei avea par lipsa la botic ce pot sa fac? ps nu avem doctor veterinar specialist suntem la tara.
ceilalti sunt afectati? i-am despartit azi ..astept raspuns urgent

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu se poate! Trebuie sa fie ca in fiecare sat, in fiecare comuna trebuie sa fie un medic veterinar sau trebuie sa fie cineva care stie macar un asistent al medicului veterinar! Mergeti la primaria locala si intrebati pe acolo daca stie cineva cine este medicul veterinar sau asistentul lui. Sau poti sa intrebi pe un vecin care are o vaca cine -i medicul veterinar care vine sa o monteze pe vaca!

| Bidenci_Sorin_1993 explică (pentru untu):

Dar nu sunt sigur daca el se stie cu porcusori de guineea

| untu a răspuns (pentru Bidenci_Sorin_1993):

Sigur ca stie tot despre animalele si bolile lor! Cum sa nu stie? Pentru ce are licenta de practicare libera? Incearca sa vorbiti cu el!

| Andra22222 a răspuns:

Asa i s.a intamplat si hamsterului meu. Dar i-a trecut imediat! Am fost la medicul veterinar si mi-a dat,, Mibazon". Pe langa acesta, am renuntat la mancare uscata si ii dadeam numai fruce si legume si in loc de apa, ii puneam ceai de musetel... In doar 2 saptamani, s-a facut bine! Daca porcusorul tau de guineea e batran. E ceva normalwinking