| Elenaa5689 a întrebat:

Buna! Deci am împrumutat recent la mai multe persoane o carte la care țin extrem de mult, problema este ca am primit-o într-o stare nașpa rău.
Mijlocul e cumva dezlipit, colțurile copertii sunt îndoite si pe coperta sunt mici rupturi. Sunt foarte suparata. Acum nu stiu ce sa mai fac, adică persoane tot imi cer cărți și parcă nu vreau sa le refuz, dar după experiența asta nu as mai împrumuta cărți nimanui.Voi ce părere aveți? Ati pățit ceva de genul?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand eram in liceu am imprumutat o carte cuiva (Legendele Olimpului de A. Mitu). A refuzat sa mi-o mai dea. De atunci n-am mai imprumuta nimanui. Cine se supara inseamna ca nu-mi este prieten si gata.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, am patit si m-am oprit din a mai imprumuta.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca iti inveti greseala si nu mai dai carti e cel mai bine, daca contiunui sa faci asta deja esti prost

| TheStrategist a răspuns:

Nu mai împrumuta cărți nimănui