| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o pisică. Când o mângâi toarce și începe să saliveze...XD Oare e normal? Ar trebui să o duc la consultație sau ceva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa aveam si eu o pisica, fac asa pentru ca n-au primit destula afectiune, dupa ceva timp o sa se obisnuiasca si nu o sa mai saliveze.

| Caduceus a răspuns:

Da, e "normal".
In general pisicile care saliveaza foarte mult nu au fost alaptate destul de bine sau chiar deloc.
Daca apar alte simptome ca :lipsa poftei de mancare (urmata desigur de oboseala) sau regurgitare imediat, in timpul sau inaintea mesei ar trebui sa mergi cu ea la un veterinar.

| Foxy112 a răspuns (pentru Caduceus):

Mulțumesc. Luni am să merg cu ea la veterinar.