| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Buna happy Deci am pus mai multe intrberi despre caini. Nu m-am decis incasad se pare ca Cane Corso este prea mare si agresiv sad dar un Mops Pug cum este ca animal de companie? Stau la curte, iar iarna il pot tine in casa happy.

12 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Animalele de companie sa nu le tii niciodata in cusca si in lant si de preferat ar fi daca stai la casa sa-l tii in casa si de obicei animalele de companie se tin in apartament la bloc!

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Salut Cristiana din fericire azi este ziua ta norocoasalaughing.Eu iubesc animalele le știu chiar sh pe cele mai des întâlnire si din câte știu mops este o rasa de câini destul de prietemosi si nu musca.Am citit într-o carte ca ''o viața fără mops este o viața fără sens,,laughingso poti as ii ti in Casa cat verify iarna oricum sper ca t-eam ajutat destul te pooop succeslove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samoyed, husky, poodle. ce zici de astea? sunt sociabili si superbi. si inteligenti.

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru anonim_4396):

Stiu dar nu sunt "genu" meu... mi-ar fi de ajutor daca mi-ai spunde ceva de mops pug.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.desprecaini.com/mops-pug-caine-de-apartament-companie/
http://animal.discovery.com/breed-selector/dog-breeds/toy/pug.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Pug aici ai informatii relevante oferite de profesionisti in domeniu. intra pe youtube si cauta videouri cu ei ca sa vezi cum se comporta.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Tu cauti de talie mare sau mica?

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Alin_Popescu_1990):

Sa fiu sincera orice fel.dar vreau unul sa ma iubeasca si sa ma protejeze, nu sa ma "manance din privire.

| Alin_Popescu_1990 a răspuns (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Pai ia-ti un Jack Russel este mic voios amuzant si iubitor si de protejat nu stiu cat de bun ar fi dar la faza cu iubitor pe el trebuie sa te bazezi dar in schimb si tu trebuie sa te joci cu el sal iubesti si sa ii arati afectiunewinking

| Semy_5699 a răspuns:

Buna! unchiul meu este crescator de cane corso si crede-ma ca sunt blanzi.Am si eu chiar 3.Stiu ca par fiorosi si sunt mari dar nu ar face rau nimanui(stiu din experienta)http://www.canecorso.ro/

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Semy_5699):

Pai sunt dresati?

| Semy_5699 a răspuns (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Nu sunt toti dresati.Nu le sta in comportament sa fie rai.Mai sunt si unele exceptii. Daca nu iti plac cainii cane corso, eu am si un westie terrier.Sunt de talie medie si foarte inteligentibig grin(se intelege bine cu cateii cane corso pe care ii am).

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Semy_5699):

Imi plac cainii Cane Corso.dar dupa comentariile celor de mai sus nu stiu ce sa cred ..adica vreau unu da daca sunt asa rai cum s-a zis mai sus mai bine imi iau un alt tip.