| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

cum as putea sa imi fac cainele mai agresiv cu alte persoane care imi intra in curte? Multumesc, are 3 luni jumate, e cane corso

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La 3 luni si puii de tigru bengalez tot joaca cauta. Vezi site-uri de dresaj ca ratezi altele.

| Rocsid a răspuns:

La 3 luni jumate el de abia stie pe ce lume se afla dapai sa mai stie sa apere casa.
Catelul e mic tare pentru a avea formate instinctele.Cam dupa doi ani sa te astepti sa devina posesiv cu tine si cu spatiu lui...Pana atunci tu doar ofera-i mancare buna si iubire si cu cat relatia dintre tine si catel e mai stransa cu atat va fi mai posesiv.
Daca il harai cand e mic risti sa ai probleme de comportament cu el cand va fi mare..si nu e tocmai placut sa iti ti cainele inchis in tarc cand iti vin musafiri.Un catel ar trebui sa fie sociabil si sa stie cand sa atace si cand sa fie docil. Cane corso care sunt catei isteti si daca ii faci un minim de dresaj o sa vezi ca o sa fie ok.
Sa te bucuri de blanos!