| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! sad

Am o pisicuta sau mai bine zis aveam una sad Aseara nu a mancat nimic, iar in dimineata asta am gasit-o moarta, avea ochi deschisi si strangea cu dinti de o paturica sad

Tin sa mentionez ca stau la bloc si trec multi copii pe-acolo, s-ar putea sa fi fost otravita?
Ahm, si cand era mai mica a calcat-o tata cu piciorul din greseala, era noapte si mna nu a vazut-o cand a coborat scarile. sad

27 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Îmi pare sincer rău de pisicuță!
Știu sentimentul când îți moare un animal drag! Mie mi-au murit aproape toate animalele pe care le-am avut! Motivul, nici eu nu-l știu.
Am mai rămas acum cu un câine și o pisică!
Ah da, iar pisica ta a fost otrăvită!
Am trecut și eu prin asta cu un câine, acum doi ani! Primul meu câine, otrăvit de un vecin idiot!

| Naяutσ a răspuns (pentru positivity):

Ce oameni tampiti! -.-
Era asa de scumpa, era alba in totalitate si avea ochii albastri, cum sa otravesti o fiinta asa dragouta? puppy dog eyes

| suităr a răspuns:

1. Imi pare rău
2. Se prea-poate să fii fost otrăvită.Si bunica a călcat o pisică micuță, dar si-a revenit.

| david1234567890 a răspuns:

Buna! Ce trist sad... totusi sunt 90% sigur ca fost otravita sad

| JoeTPU a răspuns:

Buna,imi pare rau pentru pisicuta ta sad
Sigur a fost otravita. sad

| ƳourMind a răspuns:

Neataa!
Nu prea ai cum sa vezi cauza decesului decat daca mergi la un doctor veterinar big grin!
Si daca tot a murit fa-i si ei un mic mormant in spatele blocului (mi se pare o idee buna big grin ) si fa-i o poza si bag-o intr-un jurnal cu poze de al tau, asa iti vei aminti mereu de ea big grin
Pa-paaa!

| Naяutσ a răspuns (pentru ƳourMind):

Nu am nicio poza cu ea in viata :3 N-am de gand sa o fotografiez moarta x_X
Am ingropat-o deja intr-o cutie de pantofi; 3

| madamme a răspuns:

Nu a fost otravita. Cand un animal e otravit scoate spume la gura, are privirea tulbure. Eu consider ca a murit dintr-o cauza organica. Numai bine!

| Criistyanna a răspuns:

Pai se poate sa fi fost otravita in proportie de 95% pentru ca altfel nu avea o moarte asa tragica sad imi pare rau straight face

| Naяutσ a răspuns (pentru Criistyanna):

Ar fi putut sa moara daca manca un soarece otravit? sad

| Criistyanna a răspuns (pentru Naяutσ):

Categoric sad

| Elenuca3567 a răspuns:

Probabil o fi fost otravita sau a mancat ceva si s-a inecat, poate chiar cu paturica. Imi pare rau!

| Naяutσ a răspuns (pentru Elenuca3567):

Nu a mancat nimic in seara aia sad

| Xoniaa a răspuns:

Hei sad imi pare foarte rau pentru ceea ce s-a intamplat cu pisicuta ta, si da e posibil sa fi fost otravita pentru ca eu am avut un catel si il tineam in curte si e curte comuna sunt mai multe case si vecinii mi l-au otravit sad

| Miaw21 a răspuns:

Saracuta... sad Poate avea vreo boala sau a murit de frig... E putin probabil sa fi murit otravita de cineva (poate doar daca cunosti pe cineva care face asta).

| Naяutσ a răspuns (pentru Miaw21):

De frig nu a murit, i-am facut un culcus cu multe paturi pufoase si in plus mai dormea cu alte 5 pisici.

http://31.media.tumblr.com/tumblr_m97kwvxhmz1rtivrzo1_500.gif

| Miaw21 a răspuns (pentru Naяutσ):

Atunci poate a avut o boala ceva... se comporta diferit fata de celelalte pisicute?

| Naяutσ a răspuns (pentru Miaw21):

Pai fratele ei era de 2 x mai mare decat ea si nu prea avea chef de joaca.

| Miaw21 a răspuns (pentru Naяutσ):

Atunci e clar. Avea o boala. Probabil s-a nascut mai slabuta din fire, si a luat o bacterie. Sistemul imunitar slab si nepregatit nu a reusit sa faca fata - faptul ca era subdezvoltata si lipsita de energie se datora bolii.

Din pacate, in natura e ceva normal ca unor animale sa le moare puii incepand de la cantiva, pana la mai multi pui - unii se nasc mai slabuti decat ceilalti. sad

| XtiGrEx3S a răspuns:

A fost otravita de cineva sad

| SefuTauMereu a răspuns:

A fost otravita sad sad sad

| GeorgyJou a răspuns:

Buna! Si eu am avut un catelus exact in aceas situatie...As vrea sa fiu veterinar si am studiat mult si asa am aflat ca a fost otravit... Sper ca te-am ajutat!