| MiraculousDelia a întrebat:

Buna dimineata, TPU. Am o problema mare cu un peste din acvariul meu. Este un xipho galben mascul si este foarte agresiv doar cu femelele din acelasi specie. Nu cu altii! Am mai avut o femela de xipho cu care s-a împerecheat si pe tot parcursul sarcinii ei el a fost foarte agresiv. O ciupea de aripioare, își împingea capul tare in burta si in fundul ei si o alerga zi si noapte. Aceasta a murit de stres din cauza lui si puisorii la fel. Am luat alta femala si masculul prezinta acelasi comportament. Aveti vreo idee de ce si ce as putea sa fac? Nu vreau sa-l mut deoarece momentan nu am unde.

3 răspunsuri:
| 9Florin9 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la medicul veterinar cu el.

| MiraculousDelia explică (pentru 9Florin9):

Credeti ca ar putea fi o problemă medicală?

| 9Florin9 a răspuns (pentru MiraculousDelia):

Da, intr-un fel este ceva psihologic medicul veterinar va spune tot, dupa ce ii evalueaza comportamentul, eu nu sunt in domeniu, nu va bazati pe mine.