| Siracuzia a întrebat:

Buna dimineata TPU! Apelez din nou la expertii de pe aici, pentru ca am o mare dilema: Aseara am prins un pui de porumbel pentru ca l-am tot urmarit de cateva zile si e ceva in neregula. E maricel, vioi, nu are probleme cu piciorusele, nu vad sa aiba vreo rana, mananca, dar problema este:o aripa nu are capatul acela ascutit de pene, nu poate zbura in sus mult, zboara pe orizontala si se prabuseste. Mi-a fost frica sa il las acolo, sa pateasca ceva.Acum il tin in holul mic pentru ca face multa mizerie.Nu putem pune mana pe el, pentru ca face un sunet ciudat si fuge, se zbate. Ce imi recomandati:cum sa il fac sa se adapteze mai repede aici si sa nu mai fuga de noi si cum sa il ingrijim sa se simta bine? Nu vreau sa sufere, asa mai bine il duc inapoi afara si il las in grija Domnului....Astept sfaturile voastre...

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Am fost la un veterinar ca a trebuit sa imi duc pisicuta si l-am intrebat si de porumbelul tauhappy si a zis ca se v-a acomoda dupa un timp numai sa continui sa te comporti frumos cu el si sa ii dai de mancare cam la aceleasi orehappysi daca vrea sa fie singur sa il lasi singur si tot singur sa manancehappy dar cel mai important asigura-te ca bea apahappy

8 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Pai si eu am un porumbel cam ca acestahappy nu iti face grijisad dar da este ranit chiar daca nu pare... daca zici ca o aripa nu are coltul acela ascutit atunci inseamna ca, exact ca si porumbelului pe care l-am gasit eu, cineva l-a taitsad este foar foarte tristsad si de asta fuge... ii este frica de oameni si il doaresad uite ce iti sugerez: verifica daca acea aripa nu are urme de ceva, dar cu mare atentie! si vezi daca e dreapta. te rog anunta-ma cum mai e cu elhappy P. S. daca nu ti se pare nimic in neregula du-te cu el la veterinarhappy sunt sigura ca v-a fii totul binehappy iar apoi cand se va face bine da-i drumul afarahappy sper ca te-am ajutathappy

| SabbyNightShadow a răspuns:

Scuze am scris tait in loc de taiatlaughing

| Siracuzia explică (pentru SabbyNightShadow):

Aripa si-o tine putin ciudat fata de cealalta, dar nu vad urme de taieturi pe ea.Sta in colt, retras, si sta cu coada in sus. L-am prins si l-am tinut de dimineata in brate, invelit. L-am mangaiat usurel pe capsor si inchidea ochisorii, dar ii deschidea la loc, de teama.Afara manca, acum nu mananca, poate de frica. Ce sa fac sa se mai acomodeze cu mine?

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Siracuzia):

Nu stiu exact... imi cer scuze.sad

| Siracuzia explică (pentru SabbyNightShadow):

Multumesc mult!

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Siracuzia):

Nu ai dc^_^

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Siracuzia):

Am fost la un veterinar ca a trebuit sa imi duc pisicuta si l-am intrebat si de porumbelul tauhappy si a zis ca se v-a acomoda dupa un timp numai sa continui sa te comporti frumos cu el si sa ii dai de mancare cam la aceleasi orehappysi daca vrea sa fie singur sa il lasi singur si tot singur sa manancehappy dar cel mai important asigura-te ca bea apahappy

| anda06anda a răspuns:

Eu zic sa-i lasi mancarea intr-un colt si apoi sa-l lasi singur, poate asa manaca. Poti sa il tii in brate mai mult timp, poate asa se acomodeaza. M-am mai uitat pe site-uri si cineva a incercat sa-l lase singur si am mancat!

| indiaqueen a răspuns:

Dul la veterinar.