| xoxoClauSs a întrebat:

Buna dragilor! Am primit de 1 iunie de la prietena mea cea mai buna un motanel adorabil, apoi pana acum in august am fost plecata.Momentan stau cam prost cu banii,insa ceea ce vreau sa va intreb are ceva daca ii fac mai tarziu vaccinurile si carnetul, avand in vedere ca de abia a implinit 3 luni?

Răspuns Câştigător
| stefioctavia a răspuns:

Nu prea desi ar trebui deoarece nu le poti face la orice varsta si dupa ajungi sa nu mai ai cum sa il vaccinezi si nu v-a mai fi protejat...am si eu un motanel de trei luni si i-am facut acum o saptamana deparazitarea.aceasta trebuie facuta neaparat ca daca nu pot sa il muste capusele...mai bine le faci la timpul lor.

4 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Vaccninurile se fac in general dupa 8-9 saptamanani, dar nu cred ca e vreo problema daca le faci mai tarziu..ideea e sa l deparazitezi macar inters si extern.i cazul ni care nu ai facut o deja..pt ca s ar putea sa aiba viermisori..in special daca are burtica umflata..si nu e ok

| AllyAlly2a a răspuns:

Nu pateste nimic...Dar du'l totusi mai tarziuwinkingbig grin

| andreeapp a răspuns:

Nu are nimic, dar du-te cu ea cat mai repede la un veterinar. sunt pisici care nu sunt tratate toata viata lor, daca ea are abia 3 luni, e inca ok.

| cris150 a răspuns:

Daca motanelul sta numai in casa, nu iese pe afara, atunci nu-s probleme. Important e sa fie curat in casa, sa nu umbli incaltata ca ii poti aduce purici sau viermi pe pantofii de afara.