| Nimeni91 a întrebat:

Buna TPU!
Eu am implinit 18 ani in februarie, si am depus atunci acea cerere pentru primirea alocatiei pentru elevi.
Intrebarea mea este: tinand cont de faptul ca acesti bani se acorda cu o luna in urma( adica acum, in iunie, am luat banii pentru mai), si de data incheierii scolii, 25 iunie,voi mai primi acesti bani si in iulie pentru luna iunie, sau nu? Multi spun ca nu, altii soun ca da. Voi sta la bunicii din partea mamei pana in august, si nu stiu daca sa merg la posta dupa ei, sau nu, intrucat la mine acasa nu vine niciodata postasul, daca merg eu la posta sa intreb, da, atunci iau banii, daca nu, nu. Am auzit de la niste colegi cum ca in iulie nu mai luam banii pentru luna iunie.
O parere?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca luna iunie este luna de scolaritate, da!

| Nimeni91 explică (pentru Salontanul):

Multumesc! Aveam aceasta nelamurire, intrucat am tot intrebat si nimeni nu mi-a raspuns.