| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor! Ce alegeti dintre Beagle si Shih tzu? Mentionez ca stau la apartament.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Beagle

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Shih tzu imi place mai mult.

| kar1GaNNN a răspuns:

Beagle

| AlexSalling a răspuns:

Shih Tzu.

| wpAbby a răspuns:

Beagle face cam tot praf (energic) iar shih tzu mi se pare prea molipsit, are nevoie de periat zilnic etc

| criss8585 a răspuns:

Beagle. Pentru ca sunt mai linisti.

| Sicobean_Diana_1992 a răspuns:

In momentul in care vrei sa iti achizitionezi un animal, in primul rand trebuie sa analizezi cat de mult timp liber ai la dispozitie si in functie de acest aspect sa iti alegi rasa. Rasa de caini Beagle sunt foarte activi si au nevoie in permanenta de miscare.
In schimb shin tzu, au nevoie de ingrijire speciala, trebuie periati zilnic, datorita blanii lor.
Mai bine iti iei o pisica. Este linistita. Nu o sa latre cand pleci de acasa. Este independenta. Nu necesita un regim alimentar special sau ingrijire speciala.