| LaraClarice a întrebat:

dragilor!
Este cineva dispus sa adopte un papagal nimfa? Este foarte sociabil. Daca nu puteti sau doriti, stiti pe cineva? Sau o posibilitate de a-l trimite in habitatul lui natural?
Inca ceva, aveti idee daca la zoo l-ar putea primi, credeti ca ar fi in siguranta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Buna!
Ai putea incerca sa postezi un anunt pe OLX sau pe lajumate, deși știu că ți la el, nu spune oamenilor că vrei sa îl duci tu personal că sa vezi unde locuiește sau că vrei sa îl mai vizitezi, pentru că, crede-ma, asta sperie posibili adoptatori.

Nu recomand sa îl dai la zoo, și în nici un caz la peet-shopuri. daca îl pui pe site-urile despre care ți-am spus, în câteva zile îi găsești căsuța. Specifică și temperamentul sau, vârstă și dacă îl dai cu colivie sau accesorii. Nu ar strica nici o poza sau doua.

Bafta multă

2 răspunsuri:
| LaraClarice explică:

Asta inseamna ca esti prost informat.

| LaraClarice explică:

Papagalii nimfa sunt foarte blazi si sociabili.