| VirtualVirus14 a întrebat:

E obligatoriu ca primul vaccin la un catel husky sa fie trecut in carnetul de sanatate?

Vreau sa cumpar un catel, are 2 luni, i s-a facut vaccin de 6 saptamani dar nu i s-a facut carnet. Eu o sa merg sa i se faca carnet de sanatate dar primul vaccin trecut va fi cel de 8 saptamani deoarece orasele si medicii veterinari sunt diferite.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e obligatoriu dar dacă respecți cățelul (și prin asta te respecți tu) îi faci carnet și inscrii totul - adică medicul înscrie

| sweetys a răspuns:

Important este sa ii faci vaccinul, nu sa apara neaparat in carnet. Incearca sa respecti schema de vaccin.