| pintexim a întrebat:

Buna este bine daca ii dau catelei mele pastile pentru perioada caldurilor?

8 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Da, dar in timp s-ar putea sa-i dauneze. Cel mai bine e sa o sterilizezi. dar daca nu ai acum bani sau din alte motive, poti sa-i dai pastile. dar cel mai bine e sa sterilizezi, macar dupa sta si ea linistita si tu.

| pintexim explică (pentru EvangelineLovin):

PAi daca o sterilizez nu o sa mai faca pui niciodata? A mea are 7 luni si tocmai la 9-14 luni o sa intre in perioada caldurilor iar pe la 2 ani o sa o dam la monta.

| EvangelineLovin a răspuns (pentru pintexim):

Daca o sterilizezi nu mai face pui niciodata. daca vrei sa faca pui atunci dai pastile din astea cand intra in calduri, pana la 2 ani cand vrei. si apoi vezi ce faci daca o sterilizezi sau mai vreti puisori.

| William a răspuns:

Daca ii dai pastile de cianura nu e bine.

| Afãrinツ a răspuns:

Nu e! Cine stie cum poate face din cauza asta? Cainii sunt diferiti de oameni. nu suporta aceleasi lucruri sau chiar pe dos cum ar fi fluierul acela de caini pe care numai ei il aud. poate avea efecte negative gen dureri si altele. mai bine nu risca.

| Adryanna2000 a răspuns:

Nu sunt prea sanatoase si ii afecteaza sistemul imunitar.Te sfatuiesc sa nu-i mai dai. Funda?

| AlexandraT_4435 a răspuns:

Nu e chiar indicat, decat sa se chinuie asa, mai bine o sterlizezihappy

| Costin3107 a răspuns:

Nu prea este indicat big grin