| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! catelei mele ii curge sange din vagin!
De ce? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Are menstruatie.Au si catelele asa ceva.Nu trebuie sa te mire.

| ScumpikAlyssa a răspuns (pentru darrio2007):

Si cat dureaza? O sa vina in fiecare luna? big grin

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Normal ii curge cateva picaturi, asta depinde si de talie. Am avut si eu catea. Din cate stiu, catelele au de doua ori pe an, primavara asa prin martie, si la inceputul toamnei prin septembrie.

| Anduta_1569 a răspuns:

Acea mestruatie=calduri.
In aceasta perioada se poate imperechea. Dupa a 9-a zi de calduri cateaua poate fi dusa la monta, insa daca nu este de rasa nu are rost sa o duci la monta..sunt destuli caini maidanezi aruncati in strada!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e al menstruatie

| ScumpikAlyssa a răspuns (pentru suntserios):

Si catelele au menstruatie?

| suntserios a răspuns (pentru ScumpikAlyssa):

Pai cum crezi ca se inmultesc? prin fotosinteza?

| ScumpikAlyssa a răspuns (pentru suntserios):

Poate tu te inmultesti asa! happy

| ιαѕмιηααα a răspuns (pentru suntserios):

Asta da! laughing)

| viotedy a răspuns:

E in calduri.

| anca29 a răspuns:

Si catelelor le vine ciclul! Ducumentati-va si voi inainte sa adoptati un suflet! Bietu' animal, pe ce maini a inimerit! I-ai pampersi pentru ciclu!

| ScumpikAlyssa a răspuns (pentru anca29):

Iti dai seama! Draga, daca nu stiai, oamenii invata pe parcurs, nimeni nu se naste invatat! tongue
M-am documentat si pe net, dar multi ziceau ca nu este posibil si de fapt are o boala!

| anca29 a răspuns (pentru ScumpikAlyssa):

Daca nu stii de unde sa citesti... Discuta cu veterinaru' nu cu toti prostii!

| cristinel98 a răspuns:

Draga mea, sigur catelusa ta are pietre
la vezica… trebuie sa mergi cu ia la
medic neaparat, nu costa mult doar 15
Ron.cu tratament si consultatie sau 20
Ron depinde.

| xNoLimit a răspuns:

Are menstruatie.