| alina_7530 a întrebat:

Buna eu am un perus, il cheama coco si as vrea sa stiu ce fel de mancare recomandati pentru perusi.adica stiu ca le trebuie manacre speciala de la farmacia veterinara dar voi cei mai dati in afara. am auzit ceva de ou fiert.pls raspunsuri

4 răspunsuri:
| symy_1713 a răspuns:

Ii poti da fructe : banana, para, piersica etc. sau legume : morcov castravete etc. dar si ou fiert!
Sa-ti traiasca peruselul! FUNDA? laughing))

| symy_1713 a răspuns:

Crede-ma nu se va imbolnavi de la fructe si legume.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu le dadeam doar mancare speciala pentru perusi...happy nu le da altceva poate ii imbolnavesti

| OrangeJuice a răspuns:

Stiu ca le place sa manance patrunjel si morcov.