| Antonika_Anto_1994 a întrebat:

Am un perus cu varsta de 2 luni...Il am de pe 5 decembrie.I-am dat numai mancare speciala si vitamine in apa, dar are caca la fund si este cam rosu respira cam repede si nu stiu ce sa fac! Va rog ajutati-ma! Si ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristinaCtC a răspuns:

Da semne ca e cam bolnav.Du-l cat mai urgent la veterinar daca nu vrei sa moara.

| Antonika_Anto_1994 explică (pentru CristinaCtC):

Ce ar trebui sa ii dau?

| CristinaCtC a răspuns (pentru Antonika_Anto_1994):

curăţă şi dezinfectează colivia;
- schimbă apa de băut cu ceai de mentă sau ceai de gălbenele răcit la temperatura camerei;
- dă-i peruşului miez de morcov fiert şi gălbenuş de ou fiert, mărunţit.
Nu stiu sigur ce are, dar aceste lucruri pot ajuta.Insa trebuie sa il vada un veterinar. Mult noroc si sanatate!

| Antonika_Anto_1994 explică (pentru CristinaCtC):

Multumesc cat pot eu de mult, dar din pacate amandoi am pierdut aceasta lupta...Te pup.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Du.l repede la un veterinar, poate are vreo viroza sau probleme cu stomacul.