| anonim_4396 a întrebat:

Eu locuiesc momentan intr-un apartament dintr-un bloc, dar mai am si o casa mare. In urma cu cateva zile tatal meu mi-a luat o catea (lup) foarte mica, de 2 luni, pe nume Blackie si a lasat-o la casa pentru ca nu o pot tine in apartament. Eu mai am o papagalita (perus) pe nume Cocolina pe care o tin in apartament. In scurt timp ma voi muta la casa si voi vinde apartamentul, luand si papagalita cu mine. Ea va sta in casa iar Blackie afara, desi o s-o mai aduc pe catea in casa din cand in cand. Mi-e frica de faptul ca atunci cand o sa aduc cateaua in casa o sa-mi omoare papagalita la care tin un pic mai mult fiindca o am de 2 ani. Vreau sa stiu chiar daca un caine poate sa atace un papagal si daca da ce pot face?

Răspuns Câştigător
| B3Bytza a răspuns:

Eu pot doar sa iti spun:catelusa fiind la varsta de 2 luni, este forte energica si zvapaiata.Cand o aduci in casa, sa pui perusul intr-un loc inalt si sigur, la care sa nu ajunga catelusa.A.si.vezi ca fiind mica, ii cresc inca dintisori si o vor manca gingiile si va incerca sa roada totul. Ia un os din cauciu mai gros si mai tare ca sa nu iti roada mobila.Succes si paste fericit!

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu stau la casa, am 2 pisici si 2 catei(un catel Haski il am de 2 saptamani ) si spre surprinderea mea se impaca foarte bine cu pisicile.Cred ca daca vei pune colivia in asa fel incat sa nu ajunga la ea nu vor fi probleme.

| elena10 a răspuns:

Eu stau la apartament si am avut in acelasi timp un catel, o veverita, un acvariu cu pesti si un papagal laughing(ca o gradina zoologica). Nu am avut nici un fel de problema. Cainele s-a obisnuit cu papagalul si nu s-a luat de el(la inceput era si el curios sa vada ce-i cu chestia aia). Cainele e in treaba lui si papagalul la fel.

| ItzRivenGod a răspuns:

Daca e mica nu-ti face griji ca instinctele de vanatoare nu sau "dezvoltat"

| car3less a răspuns:

Am avut intr-o zi in casa un porumbel, un caine si o pisica. Nu am putut sa stau in aceeasi camera cu ei.

Culmea e ca porumbelul zbura, dar cainele fugea dupa el si pisica alerga dupa caine laughing

Sincer, nu cred ca ai de se sa iti faci probleme tongue Papagalita poate sa zboare, cateaua nu. Daca e si mai rapida esti si mai norocoasa laughing Totusi, ca sa fii lipsita de griji ar fi bine sa le tii separate... tongue