| TomoeSan247 a întrebat:

I need help.
Cum naiba fac ca motanul meu sa nu mai doarma cu mine in pat?sad
Mentionez ca e pui si il am de cateva zile, dar deja s-a cam atasat de mine si nu sta delooc singur.
Nu ma deranjeza prea tare sa dorm cu el, dar mi'e f frica sa nu fac sa'i dau una prin somn laughing))
Va rooooooog heeeelppppp!

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Avand in vedere ca inca este pui, e in instinctul lui sa te caute si sa doarma langa tine.
Daca totusi vrei sa il dezveti si sa il obisnuiesti sa doarma in alta parte, singur, atunci trebuie sa ii faci un culcus. Alege o cutie potrivita sau un cos si cumpara-i o paturica pufoasa care sa fie numai a lui. Cu cat seamana mai mult cu blanita, cu atat o sa-i placa mai mult.
In ceea ce priveste lovitul lui involuntar noaptea, pisicile au somnul mai usor decat al nostru, iar daca il deranjezi, isi va schimba singur locul.

3 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Incearca dupa ce adoarme, sa-l pui undeva langa perna ta. Ca sa nu-i dai vreun picior in cap in timp ce dormi. laughing Oricum, pisicile sunt foarte afurisite, daca va simti ceva probabil va miorlai destul de tare. Si eu dorm cu pisica in pat si am avut aceeasi problema. Pune-te cu el in pat fa-te ca dormi pana adoarme si el, apoi muta-l langa perna ta. Bye!

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Uite cum intai cand adoarme ia-l usurel si pune-l pe o plapuma pe jos. Chiar daca se va supara se va obisnui si te va lasa.

Daca vrei ceva sa razi uite:
Noaptea cand adoarme
trezeste-te du-te pune-l cu capu spre margine asa apoi tragei un sut sa zboare in saluzele si sa sparga geamu
sau impusco.