| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-a fatat pisica 3 pisici unul dintre ei are ambele picioare strambe si nu poate merge... Ce sa fac cu ell? Fundaaaaa pentru cel care ma ajutaaaa

Răspuns Câştigător
| Baiaaanca a răspuns:

Vaii, stai linistita! nu-ti face griji.Saracul pisic are abia o zi, e mic, slabut si neajutorat, nu are cum sa meatga din prima zi.Crede-ma ca nu ai dc sa-ti faci griji. Si eu am patit exact la fel, am avut pisici mici. Ai grija ca, peste cateva saptamani o sa pui o intrebare legata de ochii pisicilor, li se vor deschide singuri in maxim 2 saptamani de la nastere. Sa nu umbli la ochi sau sa incerci sa-i deschizi.
Deci in concluzie, nu-ti face griji, pisica mama va avea grija de ei, si-i va invata toate cele necesare!

5 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Consulti un medic veterinar.Cred ca nici un membru TPU poate sa te ajuta in aceasta privinta.

| Coriii a răspuns:

Noi iti putem da multe sugesty... dar niciuna buna...
eu una zic ca cel mai bine ar fhi sa te duci la un veterinar

| last_9432 a răspuns:

Il poti duce la un centru specializat poate ii mai poate oferi cineva o sansa bafta si spune-ne daca s-a rezolvat:*
Ii doresc tot binele si sper sa se faca bine.In cel mai rau caz va fi eutanasiatcrying([nici nu vreau sa ma gandesc]
Il mai poti duce la un veterinar dar cred ca te va trimite tot la un spital de animalesad

| cIpRi179 a răspuns:

Du-l la un veterinar

| ashley_2042 a răspuns:

Pai. poti sa te duci la doctor cu el si sa-i faca tratament sau sal opereze veterinarul ...depinde ce o sa zica veterinarul dul cat mai repede