| Rosauraa123456789 a întrebat:

Imi doresc foarte mult un bichon, dar parintii mei nu vor sa-mi i-a unul! Le-am spus ca o sa invat foarte bine la scoala dar tot nu vor! Cum sa-i conving? Ajutati-ma va rog!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate au alte treburi mai importante decat sa-ti ia tie catel?

| Rosauraa123456789 explică (pentru darrio2007):

Nu au alte treburi sigurat!

| darrio2007 a răspuns (pentru Rosauraa123456789):

Esti copil.Intr-o casnicie au fost si vor fi dintotdeauna treburi si probleme.O stiu pe pielea mea ca tată.Tu nu le simti pentru ca ei nu vor ca tu sa o duci greu.Le spui ca o sa inveti bine la scoală? Reiese ca nu prea inveti bine.Îi ajuti in gospodarie cu ceva? Stergi praful, dai cu aspiratorul prin casa etc?

| peperonies a răspuns:

Pai cred ca aici e problema. daca i-ai mintit e normal sa nu iti ia. e imposibil sa inveti bine la scoala numai dupa cum ai scris "i-a".

| NoFeelings a răspuns:

Pai prima data gandeste-te de ce nu vor parintii tai sa iti ia unul, crede-ma, e foarte greu sa ai un caine. Daca castigi 50 ron la colindat, ii dai pe el si tot asa, la fel si alocatia...

| DianaDMDixie a răspuns:

Daca stai la bloc nu prea sunt sanse sa i convingi. Un bichon este scump si sunt mai obraznicuti: rod mobila, covoare si orice altceva. Daca esti din Bucuresti, verifica olx, recent am vazut ca cineva doneaza unul. Succes!

| MarriaGIoana a răspuns:

Nu are nici o legatura scoala cu cainele. Poate pentru ca vor sa mai cresti si sa stii ce inseamna responsabilitatie!