| annapwp a întrebat:

Buna,imi doresc tare mult un hamster dar parintii mei sunt contra cum pot sa ii conving?

6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu știu dacă ai mai avut animale de casă, dar de obicei părinții nu sunt de acord pentru că o să ajungă tot ei să facă curat.
Încearcă să fii foarte ordonată cu lucrurile tale, să înveți bine la școală și să le spui că o să ai responsabilitate față de hamster.

Baftă!

| AtateaConditii a răspuns:

Spune-le ca se pot intretine foarte usor, intr-un acvariu sau cusca cu talaj si mananca aproape orice, de la legume la fructe dar fara salata ( am auzit ca face rau) si iaurt sa nu ii dai, plus ca am eu o punga de mancare de hamsteri pe care nu o folosesc ti-o pot da tie daca esti din Timisoara. Is si cuminti dragalasi, dar sa nu iei fata si baietel ca se inmultesc repede. ia unul doar.

Răspuns utilizator avertizat
| XxBlueRosexX a răspuns:

Poti sa il cumperi singura si sa spui ca ti la facut cadou o prietena, un prieten sau o ruda...eu asa am facut de craciun cu perusul meu, le-am spus ca mi l-a facut cadou prietenul meu si acum si lor le place. Si vorbeste cu acea persoana sa le spuna ca ea ti la facut cadou, si stai linistita ca nu o sa il dea la nimeni, plus ca nu fac mizerie hamsteriiwinking bafta si la multi ani

Răspuns utilizator avertizat