| PheoniXD a întrebat:

Parintii mei nu vor sa mi ia un hamster. Stau la bloc,deci nu mi doresc o pisica sau un caine. Doar un hamster. Si am banii de cheltuiala sa l intretin. Dar mama zice ca daca scapa roade canapeaua, ca miroase si tot felul de alte motive. Va rog sa ma ajutati cu argumente si metode sa i conving. Multumesc mult! happy

1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

Hamsetrul ce e drept este ieftin. Dar cusca costa destul de mult, in casz ca nu vrei sa il ti intr-o chestie de 20:10 cm. Plus rotita, mancare, chestii de ros, rumegus, suzeta etc. Este un animal nocturn, de aceea o sa fie foarte activ noaptea si o sa faca zgomot si miroase. Mama ta cred ca stie despre ce este vorba. Nu stiu daca cea mai buna scuza este canapeaua, dar cred ca ea de fapt nu si.l doreste si atat. La mi e numai argumente nu sunt.
Poti sa ii iei o bila si sa il pui in ea sa se plimbe prin casa. E destul de maricica si rezistenta.