| MuffinBlueberry a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot sa-mi dresez catelusul?
Eu am reusit o data sa-l invat comanda,, sezi,, dar a uitat.
Daca ajuta la ceva, catelusul are cam 4 luni.

Răspuns Câştigător
| Cookie2275 a răspuns:

Da varsta lui chiar ajuta, daca incepi dresajul de la o varsta frageda invata mai usor. Poti sa-i dai ca recompensa carne fiarta sau ceva ce-i place lui. Si incearca sa repeti cu el in fiecare zi ca sa nu mai uite comanda.

3 răspunsuri:
| bsb a răspuns:

Cu cat mai mic cu atat mai ascultator. arata-i iubire si nu trebuie multa. patimire sa il faci sa te asculte...
papa si success

| Semy_5699 a răspuns:

Incearca sa il recompensezi cu mancare si sa il lauzi foarte mult dupa ce face ceva bine.La mine a mers.(Incearca sa faci asta in fiecare zi).

| mihaela_8755 a răspuns:

Buna dupa parerea mea ar trebuie sa nu-l inveti asa de devreme pote ca din auza asta nici nu poate invata ...cu timpul il poti invata mai multr adica cand creste mai mare...succces