| anonim_4396 a întrebat:

In viitorul apropiat aș vrea să achiziționez un nou pet. Intreb iubitorii de reptile... credeți că un șarpe corn ar fi potrivit pentru un începător?

2 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Nu știu ca sa iti zic. Referitor la reptile pot sa iti spun ca sunt foarte greu de îngrijit si necesita mult timp. Un șarpe, indiferent de rasa, e un animal foarte pretențios și foarte diferit fata de celalalte animale.
Daca poti sa ai grija de el, ai un spațiu mare, poți sa ii oferi protecție, e foarte ok. Daca nu, mai mult iti faci nervi si stres.
Si eu am vrut o reptila, dar pana la urma am rămas cu niște țestoase laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Un sarpe corn este veninos (daca stiu bine).
Alege un sarpe boa, care te poate strange la silueta. big grin