| Andre a întrebat:

Buna intrebarea e pentur oamenii care au catel bihchon imi puteti spune mai multe despre el cum il dresez mai multe adica:cand il pot scoate afara? cum se ingrijeste? la cat timp ii potface baie 1 data de 2 ori pe luna la cate saptamani distanta? cred ca va descxurcati multumesc aniricipat

1 răspuns:
| pixiedust14 a răspuns:

Bun deci...eu am avut bichon si l-am dat din doua motive: era agresiv si trebuia sa-l scot de 3-4 ori pe zi afara si nu aveam timp destul...
hai sa raspundem la intrebari:
1. il poti scoate cand vrei tu, dar e mai bine daca il inveti sa iasa de maxim 3 ori pe zi.
2. e simplu de ingrijit, dar mai bine intrebi veterinarul pentru mai mult ajutor.
3. baie... la vreo 3 saptamani (cand e mare, cand e foarte mic nu ai voie sa-i faci!)
cam atat. ti-am spus, mai bine intrebi veterinarul, eu am mai uitat pentru ca pe al meu l-am luat in 2005.
despre mancare... luam royal canin mini junior (pentru cand e mic) sau royal canin mini adult (pentru cand e mare... nu mai stiu exact varsta)
sper ca te-a ajutat!